Přeskočit na obsah

Předsudek

Dostali jsme do rodiny k Vánocům od švagrové knihu a její titul mě vůbec nezaujal. V nedávné době jsem četla dvě na podobné téma, asi se veze na populární vlně. Navíc proč číst 4 cm tlustý svazek, když z názvu víte, jak to dopadne?
Po několika měsících jsem do ní nakoukla. Hm, na prvních stránkách ji doporučují moji oblíbení autoři Josh McDowell, Lee Strobel a řada dalších. Dám tomu šanci. Vozila jsem ji s sebou v autobuse a přečetla za 4 dny. Stala se jedním z mých největších objevů v posledních letech.

Vytvořila jsem si předtím předsudek a to je špatně. Na druhou stranu nemohu vědět všechno a rozhodovat se musím. Pořád se na nás valí reklamy a doporučení, co si o čem máme myslet, vyvolává to ve mně nedůvěru. Jak tomu nepodlehnout, aniž si věc pořádně ověřím a promyslím? Kdysi jsem takhle byla přesvědčená (z totalitních hodin dějepisu), že církvi jde o peníze a moc, a proto se snaží omámit a získat nové lidi. Když jsem se pak seznámila s křesťany, byli naprosto jiní. A Ježíš býval pro mě ze stejného důvodu nějaký dávný učitel, ze kterého pak udělali kdoví co. Teď už mu dvacet sedm let věřím, denně ho blíž poznávám – a jsem čím dál nadšenější.

Možná záleží na tom, kdo nám něco doporučuje. Znám ho, je důvěryhodný? Kvůli němu to prozkoumám – nemusím pak souhlasit, ale věnuji tomu čas a vytvořím si vlastní názor.

Švagrová nám dala už řadu pěkných knížek, proto jsem otevřela i tu poslední. A kdybyste měli chvilku, doporučuji: Nabeel Qureshi – Hledal jsem Alláha, našel Ježíše.

 

Štítky: