Přeskočit na obsah

Slovo na tento týden (4. 4. 2020)

Milí sourozenci,

čekají nás velikonoční svátky, které nemůžeme slavit, jak jsme zvyklí. Náš Pán za nás zemřel a byl vzkříšen – to je jádro evangelia. Tam je skrytá všechna Boží moudrost a moc. My pořád jen z části odhalujeme tajemství Velikonoc. Plný význam je nám stále skrytý. Do přípravy na oslavu největšího svátku musíme více než kdy jindy vložit své úsilí. Nemůžeme se všichni sejít v jedné modlitebně, ale naše jednota je pod křížem. Tam každý sám za sebe pokleká jako hříšník se sklopenou hlavou. Nemůžeme tváří v tvář pohledět do očí tomu, který za náš hřích umírá. V tom je naše jednota – bok po boku pod křížem. Budeme sice každý zvlášť ve svém domově, ale budeme jedno v Duchu.

Ve čtvrtek se můžeme připojit ke společnému “Dni pokoření”. Bude to den půstu a pokoření se. Forma půstu je na každém z nás – důležité je pokořit se před Bohem. Uznat, že my nemáme náš život pod kontrolou, ale plně dát kontrolu Jemu.

Kdo byste chtěl slavit ve čtvrtek večer Sederovou večeři, tak ZDE je program. Kdo byste chtěl s něčím poradit, obraťte se na mě. Může to být v této době silný rodinný zážitek.

V pátek uděláme přenos velkopáteční bohoslužby od 18h přes YouTube. V neděli opět taktéž. Na velikonoční neděli bychom také zkusili sborový Skype hovor v 11h – kdy se propojíme v domácnostech a snad v co největším počtu pozdravíme.

Myslím, že letos zažijeme Velikonoce, které budou velmi jiné. Moc si přeji, aby to jiné znamenalo i jiné v setkáním se vzkříšeným Ježíšem. To proměňuje. To je totiž jádro evangelia, které je Boží mocí ke spasení pro každého, kdo věří.

Štítky: